Kausi 2013-2014

 

Lentopalloliiton kultainen ansiolevyke 40v Nurmon Jymyn lentopallotoiminnassa
Jari Keskimäki
    
Lentopalloliiton pronssinen ansiolevyke 10v Nurmon Jymyn lentopallotoiminassa
Marko Hakala   
    
Ansiokkaasta työstä juniorivalmentajana  palkitaan kunniakirjalla
Janika Vierula
Iida Nikkola
Kaisa Paavola
Kirsi-Maria Aro
    
Kauden jaostolainen
Anne Valli.  Ahkera ja  tunnollinen jaostolainen, monessa mukana, aina valmiina

    
Kauden valmentajat
Pasi Luostarinen
Tero Raveala
    
Kauden tyttövalmentaja
Juhani Niemi
    
Kauden poikajuniori
Kasimir Luostarinen. SM I - All Stars-kuusikko
    
Kauden tyttöjuniori
Sandra Hautala.  SM II - All Stars-kuusikko
    
SM-lopputurnauksessa olleet joukkueet
B-pojat Suomen Mestarit
B-tytöt SM-hopeaa
A-pojat SM 9.
C-tytöt SM 9.
    
Naisten I-sarja
Julia Niemi
Noora Huhtala 
    
Naisten II-sarja/A-t I EH
Neea Vierula.  Ahkerin harjoittelija
Lotta Harju.  Kovin kehittyjä
    
Naisten II-sarja MM-J
Liisa Mäki-Pelkola. Taistelijaluonne ja ikuinen uurastaja, joka ei pienestä hätkähdä tiukassakaan paikassa.
Riikka Petäjä.  Meidän auringonpaiste, tarmokas ja todella positiivisen luoteen omaava työmyyrä ja innokas harjoittelija
    
A-tytöt II
Henna Kangas.  Joukkueen selkäranka
Sofia Norrbacka.  Joukkueen uurastaja
    
B-tytöt 98   
Sofia Norrbacka.  Joukkueen I
Susanna Varis.  Ahkerin harjoittelija
    
B-pojat 98   
Konstantin Eremenkov. Asenne ja selkeä kehittyminen kaudella
Jaakko Vanha-Viitakoski. Monipuolinen useissa rooleissa
    
C-pojat 99-00   
Ilkka Autio.  Ahkera harjoittelija
Jaakko Lampinen. Ahkera harjoittelija
    
C-tytöt 00   
Helmi Kuusisto. Aluejoukkue 2013, innokas harjoittelija
Julia Virtanen. Aloitti lentopallon syksyllä ja on osoittanut, että lentopallon voi aloittaa vielä C-ikäisenäkin, kehittyen hurjaa vauhtia
    
D-F ikäiset palkitaan kaikki valmentajineen   
    
Lentisliikkari 
    
F-tytöt 06
    
F-pojat 06
    
F-tytöt 05
    
E-pojat 03-05
    
E-tytöt 04
    
E-tytöt 03
    
D-tytöt 02
    
D-pojat 01-02
    
D-tytöt 01